سیستم تینت

سیستم تینت یا ترکیب رنگ کامپیوتری به سیستمی گفته می شود که در آن به یک رنگ پایه مقدار محاسبه شده و دقیقی از خمیر رنگ اضافه می شود تا به رنگ دلخواه درآید.

برای این منظور تجهیزات و لوازم خاصی مورد نیاز است که به اختصار توضیح داده می شود.

-ابتدا باید یک دستگاه ترکیب رنگ موجود باشد که به صورت اتوماتیک یا دستی مقدار رنگ محاسبه شده ای را تزریق کند.

۱- ابتدا باید یک دستگاه ترکیب رنگ موجود باشد که به صورت اتوماتیک یا دستی مقدار رنگ محاسبه شده ای را تزریق کند.

۲- یک نرم افزار کامپیوتری لازم است که فرمول های رنگ را داشته باشد و بتواند مقدار خمیر رنگ ها را محاسبه کند.

۳- رنگپایه با فرمول مشخص و حلال و رزین معلوم باید در دسترس باشد تا خمیر رنگی را به آن اضافه شود.

۴- خمیر های رنگی متناسب با توانایی دستگاه و رنگپایه باید طراحی شود تا ضمن رنگی کردن رنگپایه، با آن سازگار باشد.

۵- یک دستگاه همزن لازم است تا رنگ مخلوط شده را بهم بزند و آن را به صورت یکنواخت و همگن در آورد.

۶- ابتدا باید یک دستگاه ترکیب رنگ موجود باشد که به صورت اتوماتیک یا دستی مقدار رنگ محاسبه شده ای را تزریق کند.

۷- یک نرم افزار کامپیوتری لازم است که فرمول های رنگ را داشته باشد و بتواند مقدار خمیر رنگ ها را محاسبه کند.

۸- رنگپایه با فرمول مشخص و حلال و رزین معلوم باید در دسترس باشد تا خمیر رنگی را به آن اضافه شود.

۹- خمیر های رنگی متناسب با توانایی دستگاه و رنگپایه باید طراحی شود تا ضمن رنگی کردن رنگپایه، با آن سازگار باشد.

۱۰- یک دستگاه همزن لازم است تا رنگ مخلوط شده را بهم بزند و آن را به صورت یکنواخت و همگن در آورد.

۱۱- یک کارت رنگ یا کاتالوگ باید در دسترس باشد تا مشتری یا مصرف کننده کد رنگ دلخواه خود را انتخاب و در اختیار اپراتور دستگاه قرار دهد.

1381

ویژگی ها

۱٫پایه آب

۲٫اجرای آسان با غلطک و قلم مو

۳٫خشک شدن سریع(۳۰ دقیقه)

۴٫قابلیت اجرا روی گچ ،سیمان ،اردواز،ایرانیت ،بتن ،جدول و …

۵٫تکرار پذیری و ترکیب مجدد بدون خطا

  1. ۱۰۰%قابل شستشو
  2. بدون بو و عدم نیاز به حلال های تینری

۸٫مقاوم در برابر U.V

۹٫ضد قارچ(جلبک،خزه)

  1. قابلیت پوشانندگی عالی

۱۱تنوع بیش از ۲۰۰۰۰ شید رنگی.

 

از آنجایی که برای رقیق نمودن این رنگ از آب استفاده می شود نیازی به استفاده از تینر و سایر حلال های آلی ندارد و به همین دلیل علاوه بر اقتصادی بودن و عدم اشتعال زایی با جلوگیری از تبخیر و انتشار هیدروکربونهای نسوخته،در محیط بوی نامطبوع ایجاد نمی کند و در مکان هایی نظیر مراکز آموزشی،منازل مسکونی،ادارات،هتلها و … که امکان تخلیه ساکنین آن وجود ندارد، به راحتی قابل اجرا است.

 

حلال رنگ های اکریلیک واتر بیس آب می باشد ولی مکانیسم خشک شدن آن یک واکنش شیمیایی غیر قابل برگشت بوده و رنگ را در برابر آب و شوینده های خانگی،صنعتی و بیمارستانی مقاوم می سازد.

 

در برابر پرتو فرابنفش پایدار است و دچار زرد شدن و رنگ پریدگی نمی شود و تغییرات جوی و نوسانات دما را به خوبی تحمل می نماید.

 

با ممانعت از رشد و نمو قارچها و کپک ها بر روی رنگ باعث نابودی آنها می شود و به دلیل این مزیت،در مکانهایی که احتمال انتشار آلودگی میکروبی وجود دارد نظیر بیمارستانها،آزمایشگا هها،مراکز تولید و فراورده های مواد غذایی،دارویی و بهداشتی و همچنین در مکانهای با رطوبت بالا کاربرد این رنگ توصیه می شود.

کلیه محصولات تحت لیسانس CPS COLOR آلمان می باشد.

 

مزایای سیستم ترکیب رنگ کامپیوتری:

۱-  با استفاده از این روش مشتری لازم نیست چندین رنگ و مادر رنگ تهیه کند و مازاد آن را دور بریزد

یا بالاجبار مصرف نماید.

۲-  مقدار بهینه ای از خمیر رنگ اضافه می شود و در عمل ارزانتر از روش سنتی می باشد.

۳-  خطای انسانی در ترکیب رنگ حذف می شود.

۴-  ترکیب رنگ در مقادیر کم (۱ کوارت) امکان پذیر است.

۵-  ترکیب رنگ تکرار پذیر است.

۶-  در صورت تمایل مشتری، کد رنگی که تینت شده ثبت می شود و در صورت مراجعه مجدد مشتری از همان رنگ به هر مقدارکه لازم داشته باشد ترکیب و تحویل مشتری می گردد.

۷-  مشتری می تواند از CD آموزشی رایگان فروشگاه عتیق بهره بگیرد.

۸-  مشتری با هر سلیقه ای رنگ دلخواه خود را اجرا می کند.

۹-  قبل از ترکیب رنگ، مشتری از قیمت رنگ مورد نظر مطلع می شود.

 

سیستم های مدرن تینت ، امکان انتخاب بیشتری به مشتری داده و به صرفه جویی در وقت و هزینه های تولید ، انبار و توزیع رنگ کمک می کند .موفقیت صنایع رنگ کشورهای اسکاندیناوی ، روشنگر این امر است .هر چند روش جدید تینت ، ۵۰ سال پیش برای نخستین با در صنایع رنگ و در بازار آمریکای شمالی ظاهر شد اما مدت زمان طولانی است که جایگاه خود را در کشور های اسکاندیناوی یافته است زیرا میزان مصرف خمیر های الوان در رنگ های تولید شده ، بالاترین نسبت را در جهان داراست .

سیستم های بازار رنگ اسکاندیناوی، نفوذی بیش از ۹۰ درصد یافته که در سایر کشور های اروپایی ۵۰ درصد و یا کمتر است . پس اتفاقی اگر اسکاندیناوی ها بالاترین میزان بهره دهی تولید رنگ را در جهان داشته باشند. یکی از دلایل عمده استفاده از روش جدید تینت رنگ در کشور های اسکاندیناوی ، بُعد مسافت میان تولیدکنندگان رنگ و مشتریان آن هاست که خود ، نیاز به ساده تر ساختن فرایند تولید و عرضه رنگ ها را باعث شده است .

 

اجزاء سیستم های تینت رنگ

رنگ های پایه (Base Paints) : شامل دو رنگ سفید محتوی حدود ۱۰ و ۲۰ درصد اکسید تیتانیم و یک رنگ بدون اکسید تیتانیم و احتمالاً یک رنگ زرد و یک رنگ قرمز است که تمامی آن ها باید از نظر شرکت سازنده خمیرهای رنگ تنظیم گردند.

خمیر های رنگی (Colorants) : این خمیرها شامل ۷ الی ۲۰ نوع هستند و از پایداری و درصد پیگمنت ثابتی برخوردار بوده و از نظر مقاومت رنگی و خواص رئولوژی ، کنترل شده اند . این خمیر ها به صورتی تولید می شوند که دقت ترکیب رنگ هنگام تینت را در تمام دفعات ، تضمین می نمایند .

فرمول های رنگ (Color Formulas) : میزان خمیر های مورد نیاز در یک واحد مشخص از یک رنگ پایه را معین نموده تا شید مورد نظر به دست آید .

ماشین تینت (Dispensing Machine) : میکسر به صورت دستی و خودکار .

کارت های رنگ (Color Marketing Material) .

 

روش های گوناگون تولید رنگ و هزینه های آنها

تولید کنندگان رنگ بخوبی می دانند که تولید رنگ های ویژه در حجم های کوچک و در مدت زمان کوتاه ، از نظر اقتصادی مشکل آفرین است . برای حل این معضل ، سیستم های تینت ، ایده آل هستند .

ما هزینه های نسبی روش های گوناگون تولید را با توجه به حجم تولید در دو شرکت تولیدی ،بررسی کرده ایم .

 

روش های تولیدی عبارتند از :

تولید به روش سنتی (Direct Milling) ;

تینت در پاتیل (In-batch tinting) ,

تینت در قوطی (In-Can tinting) .

 

نتایج به دست آمده حقایقی را روشن می سازند.در تولید سفارش های کوچک ، تفاوت هزینه بین روش سنتی و تینت بسیار زیاد است . هر قدر حجم تولید کمتر باشد ، مزیت استفاده از سیستم تینت بیشتر است .

 

نقطه سر به سر (توازن هزینه ) در روش های سنتی و تینت در قوطی ، حدود ۸۰۰ لیتر است . از آنجا که خطوط تولید و ساختار هزینه در مورد تولیدکنندگان مختلف اندکی متفاوت است ، نقطه سر به سر اندکی نویسان دارد . هزینه بری اضافی در روش تینت صرف نظر از نقطه سر به سر ، ناچیز و جزئی است . این اضافه هزینه ، تا حدی با امتیاز ویژه روش تینت (تحویل سریع تر سفارشات نسبت به روش سنتی ) قابل جبران است .

 

بررسی ها نشان داده است که عموماً هزینه های خمیر رنگ در روش تینت کمی ( تا حد اکثر ۲۰ درصد ) بیش از روش سنتی است . هر چند ممکن است در برخی موارد که نیاز است برای دستیابی به رنگ مورد نظر اصلاحات متعددی صورت گیرد ، هزینه های مصرف پیگمنت در روش سنتی بیشتر باشد . با استفاده از سیستم تینت ، حجم پیگمت موجود در انبار تا حد چشمگیری کاهش می یابد . یک تولید کننده رنگ که از روش سنتی استفاده می کند ، معمولاً تا ۲۰۰ نوع پیگمنت مختلف را در انبار نگهداری می نماید ، در حالی که تولیدکننده ای که تولید خود را بر مبنای سستم تینت پایه ریزی کرده است تنها به پیگمنت های دی اکسید تیتانیم، معدودی پیگمنت مخصوص و تعدادی خمیر رنگ که در سیستم تینت وی مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز دارد.از آنجا که سیستم های تینت غالبا از پایه های سفید و شفاف (بدون تیتان) استفاده می کند سایز بچ در هر بار، تا حد زیادی افزایش می یابد یعنی به دفعات تولید کمتری نیاز است. عامل دیگری که سبب کاهش هزینه تولید می شود، دقت کنترل سیستم های تینت در تولید است. در عمل این فاکتورها به معنای بهره دهی بیشتر، ضایعات کمتر، شستشوی کمتر، زمان هدر رفته کمتر در ماشین و کاهش بیشتر در هزینه کارکرد ماشین آلات است. هزینه های مستقیم تولید در ساخت ۱۰۰لیتر رنگ آماده با روش سیستم تینت می تواند ۱۰درصد هزینه های مشابه در روش سنتی باشد. افزایش ساده تر تولید نمودن رنگ های پایه همچنین به معنای صفه جویی در هزینه های غیر مستقیم (شامل طرح، نظارت بر تولید و …) است.

 

کاهش میزان انبارداری رنگ

انبارداری محصولات نهایی، زمانی که از سیستم تینت استفاده می شود، کاهش پیدا می کند. علاوه بر این، این کاهش هزینه نه تنها تولید کننده را در بر می گیرد بلکه شامل حال توزیع کننده و فروشگاه رنگ می شود. مثال زیر این وضعیت را به خوبی نمایان می سازد. فرض کنید تولید کننده A که از سیستم تینت استفاده نمی کند، چهار نوع محصول را در ۳۰ رنگ مختلف در ۳ اندازه قوطی ارائه می نماید. برای ارائه خدمات ۱۰۰ درصد (بازدهی کامل) وی به ۳۰*۳*۴ واحد نگهداری (۳۶۰ واحد در انبار) نیاز خواهد داشت. حال تولید کننده B را در نظر بگیرید که با بهره گیری از سیستم تینت ، ۴ محصول را با ۳ رنگ پایه در ۳ اندازه قوطی عرضه می کند. برای دستیابی به ارائه خدمات ۱۰۰درصد وی به ۳*۳*۴ واحد محصول (۳۶ واحد در انبار) به همراه تعدادی خمیر رنگ نیاز خواهد داشت. اگر تعداد این خمیرها ۱۶ نوع مختلف باشد، مجموع واحدای نگهداری در انبار ۵۲ واحد خواهد بود. به علاوه، یک دستگاه تینت و یک میکسر نیز مورد نیاز است. تفاوت عمده بین تولید  کننده A و B علاوه بر کاهش واحد در انبار از سوی تولید کننده B، توان عرضه طیف نامحدود از رنگ ها را دارا است. کاهش نیاز به انبارداری، کاهش سرمایه گذای روی انبار را نیز به دنبال دارد. هزینه های توزیع  با استفاده از سیستم تینت، به علت تنوع منطقی تر محصول،کاهش می یابد. سرمایه گذاری لازم برای تجهیزات تینت و هزینه های مربوطه، مخارجی هستند که در روش سنتی به چشم نمی خورد و این، از مزایای اقتصادی سیستم می کاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *